Chcę Ci przedstawić niezwykle skuteczny sposób na katar i szybkie udrożnienie dróg oddechowych, przy czym sposób ten nie podrażni Twojej śluzówki nosa.

foto by typexnick from flickr.com

foto by typexnick from flickr.com

Rozgrzeje Cię od środka, dzięki czemu zalegająca wydzielina ogłosi alarm ewakuacyjny.

Jak pozbyć się kataru? Za pomocą naparu z malin (muszą to być prawdziwe maliny). Owoce maliny zawierają kwas salicylowy posiadający właściwości napotne (jest to pochodna aspiryny zawartej w lekach przeciw przeziębieniowych), oraz inozytol który odpowiada głównie za poprawę samopoczucia. Obniża również ciśnienie tętnicze powstałe wskutek stresu.

Przepis:

Suszone/liofilizowane maliny zalać wrzątkiem i trzymać pod przykryciem przez ok. 10 min. Dodać miodu, wymieszać i wypić całość jak najszybciej to możliwe.

Po chwili od wypicia zrobi się gorąco, a zalegająca wydzielina ogłosi kapitulację. Teraz pozostanie już tylko dokładnie wydmuchać nos.

Na marginesie:

Wydmuchując wydzielinę z nosa dobrze jest wydmuchiwać na przemian jedną i drugą dziurkę nosa. Szczególnie ważne jest to u małych dzieci, gdyż jednoczesne wydmuchiwanie wydzieliny obiema dziurkami powoduje przemieszczanie się wydzieliny poprzez trąbki słuchowe od ucha, co może prowadzić do zapalenia ucha.

Incoming search terms:

  • domowy sposób na katar
  • skuteczny sposób na katar

Leave a Reply


  • stat4u Katalog SEO: katalogseo.net.pl skocz.com - Najwiekszy Katalog Stron www Katalog Stron Internetowych F-MEDIA google-site-verification: googlea00765e4da788553.html